Nasze usługi

Kolektory słoneczne

Nasza firma jako prekursorzy instalacji solarnych w obrębie małopolski, posiada bardzo duże doświadczenie w montażu i projektowaniu instalacji solarnych. Większość inwestycji związanych z techniką solarną realizowane są przez naszą firmę.

Poprzez bogactwo oferty i różnorodność systemów możemy zaprezentować Państwu rozwiązania w szerokim zakresie dotyczące omawianego tematu, zdolne pogodzić jakość, cenę, jak również najbardziej zawiłe rozwiązania technologiczne.


Jak działają kolektory słoneczne ?


Kolektory słoneczne są urządzeniami wykorzystującymi energię słoneczną do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i do wspomagania ogrzewania. Są to urządzenia wykorzystujące czystą ekologicznie, odtwarzalną energię Słońca.

Kolektory słoneczne współpracują z zasobnikiem c.w.u. wyposażonym w dwie wężownice grzewcze, jedna z nich zasilana jest z kolektorów gdy nasłonecznienie jest wystarczające, druga współpracuje z kotłem centralnego ogrzewania i służy do podgrzewania wody gdy ilość energii słonecznej jest niewystarczająca, można ją zastąpić grzałką elektryczną.